Нова Школа Розклад — складання розкладу та адміністрування замін

Складаємо розклад за два тижні

Покрокова інструкція для самостійного опанування програми

Мета даного путівника – створити для вас комфортний ритм для опанування програми Розклад Нова Школа.
Кожний “День” – це певний елемент побудови електронного розкладу, який реально відтворити максимум за годину часу. Подивились відео – повторили ситуацію на даних вашого закладу.

Впораєтесь за 2 тижні – гарантовано отримаєте приємний бонус!

Дані – радимо вам оперувати реальними даними вашого навчального закладу. Ми зберігаємо ваш кабінет і внесені дані до 31 грудня 2025. Вам не потрібно знову вводити дані, якщо приймете рішення стати нашим користувачем.

Зміст – активний. Натискаєте на пункт і відразу потрапляєте у відповідний розділ інструкції.
Декілька днів подвоєні з метою дати більше часу заступникам з великих закладів освіти.

 

День 1 - Предмети

Додаємо предмет із списку | Видаляємо предмет

У програму введено предмети відповідно до інваріативної частини базових навчальних планів МОН України. Ваш перший крок – персоналізувати навчальний план саме під ваш заклад освіти. У відео ви побачите, як користуватися списком предметів варіативної складової, який теж вбудовано в програму.

Створення власного предмету

Потрібного предмета немає в списку? Не проблема – швидко створюємо предмет власноруч.

День 2 - Тижневе навантаження

Різниця між річним і посеместровим розкладом

У відео показано, як у програмі реалізовано призначення навантаження для предметів з 0,5 годин. Як розподіляти 0,5-ки за семестрами для семестрового розкладу або за тижнями (мигалки) для річного. У вас розкладу ще немає, але ситуація змодельована таким чином, щоб ви побачили, як ваші дії з призначенням годин впливатимуть на картки уроків у розкладі.

Редагування годин тижневого навантаження

З концептуальними моментами ми розібралися – тепер власне механіка редагування годин в програмі.

День 3 - Вчителі

Введення списку вчителів

Швидко і просто копіюємо список вчителів з будь-якого файлу і завантажуємо його в програму.

Розподіл вчителів по предметах

Вчителі вже у програмі – розподілимо їх за предметами. Один учитель на кілька предметів ? Немає проблем, але є нюанси – уважно дивимося відео.

Призначення методичних днів

У відео показано механіку призначення методичних днів і «небажаних» уроків для кожного вчителя вашого закладу освіти.

День 4 - Поділ на групи

Поділ класу на групи в один час

Інструкція МОН щодо поділу на групи, різниця між двома основними видами поділу, фунціонал програми та змодельовані ситуації з картками уроків у групах у розкладі.  Увага – розподіл груп між вчителями показано для того, щоб ви зрозуміли логіку програми, але на даному кроці цього робити не доцільно.

Міжпредметний поділ класу на групи

Ви дізнаєтеся – коли ми застосовуємо міжпредметний поділ, як відбувається поділ у програмі та як організована робота з “міжпредметними” картками в майбутньому розкладі.

День 5 - Класи

Створення паралелей класів

Швидко і просто копіюємо класи в паралелі. Поділ на групи, години – все копіюється, економлячи вам купу енергії та часу.

Редагування картки класу

Дивимося, які можливості для адміністрування розкладу дає картка класу. Відтворюємо для свого закладу освіти.

Організація індивідуального навчання

Наразі не залишилося школи, в якій хоча б один учень не навчається за індивідуальним планом. Дивимося, як це організовується в програмі, відтворюємо у своїй сітці класів.

День 6 + 7 - Розподіл навантаження

Розподіляємо навантаження вчителів по класах

Коротеньке відео, нескладний функціонал, але…. найбільш трудомістка і копітка частина введення даних. Для маленьких шкіл – до години роботи, для великих – три години плюс.
Звідси – два дні на процедуру.

День 8 - Профілі, потоки

Створення багатопрофільного класу

Багатопрофільні класи починаючи з 5 паралелі – скоро в усіх школах України. Програма дозволяє робити до шести профілів у кожному класі. Дивимося – створюємо мультипрофіль у себе.

Створення потоку на паралелі класів

Оптимізуємо використання кабінетів і, головне – ресурсу вчителів.

День 9 - Кабінети

Створення списку аудиторій

Присвячуємо день зовсім нескладній процедурі введення в систему кабінетів вашого закладу освіти та остаточній перевірці даних.

Етап введення даних позаду – далі буде цікаво, обіцяємо )))

День 10 - Розклад... Налаштування

Створення та налаштування першого екземпляру розкладу

Введено дані. Розпочнемо. Річний або посеместровий та всі всі базові параметри вашого першого електронного розкладу. 

Інтерфейс модулю Розклад

У відео – дії керування поточним розкладом. Копіювання, редагування вибір активного тощо.  Також ви ознайомитесь з різними режимами складання розкладу та базовими елементами інтерфейсу. Цей крок не потребує ваших дій, але відео обов’язково для перегляду – ви зрозумієте як, що й куди )

Налаштування навчання у дві зміни

Ви можете пропустити цей крок, якщо навчання у вашому закладі проводіться у одну зміну.

Огляд режимів складання розкладу

Від класів, від вчителів, за предметами, або аудиторіями – кожен з режимів має свої неповторні зручності. Також у відео – лайфхаки та важливі елементи інтерфейсу. Крок не потребує дій, але перегляд не варто пропускати.

Різниця між статичним та хронологічним розкладом

Найважливіший елемент оперативного керування розкладом. Необхідно для змін, замін, комбінованого очного/дистанційного навчання. Предмет Захист України взагалі неможливо розрулити без розуміння логіки роботи в статичному/хронологічному режимах.

День 11 + 12 - Створюємо розклад

Функція групування карток

Сінхронізуємо картки при міжпредметному поділі.  Якщо у вас присутній в закладі – відтворюйте обов’язково.

Попереднє ручне складання розкладу по вузьких місьцях

Автомат не “знає” всіх ньюансів вашого закладу – бажані години для викладачів (сумісники тощо) та інших випадків, коли певний урок має стояти в певному місті. Проте ви можете вказати Автомату “не чіпати” подібні позиції у розкладі, якщо розставите спочатку їх вручну.

Складання збалансованого розкладу в режимі Автомат

Який розклад вважається збалансованим та як його швидко створити за допомогою режиму Автомат. Огляд зручних інструментів для швидкого корегування. Не забувайте – ви не обмежені по екземплярах розкладу. Сміло експерементуйте з різними варінтами, створюючи нові екземляри. 

День 13 - Аудиторії. Друк. Публікація

Призначення аудиторій в розкладі

Закріпляємо аудиторію за викладачем, закріпляємо аудиторію за класом та зручні інструменти призначення аудиторій у програмі.

Друк розкладу

Друк за допомогою файла Excel, або безпосередньо з браузеру та опис всіх форм друку. Більшість форм створено на замовлення нашіх користувачів – знайдеться на будь який смак.

Публікація розкладу уроків у мережі

Розклад доступний в мережі для всіх учасників шкільної спільноти – налаштуйте та поширте посилання. Також у відео – роздрук кьюар коду для розміщення в зручних місцях закладу.

День 14 - Заміни вчителів

Заміни вчителів

Важливіша складова щоденного адміністрування розкладу. Механіка роботи зі всіма типами замін та зручні журнали для звітності.